ALTIN 466,27
DOLAR 7,3728
EURO 8,7844
BIST 1,1909
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Yaşar Üniversitesi 29 Araştırma Görevlisi Alacak

29.08.2019
Yaşar Üniversitesi 29 Araştırma Görevlisi Alacak

Yaşar Üniversitesi 29 Araştırma Görevlisi Alacak. İlanın ayrıntıları şu şekilde.

Yaşar Üniversitesi Rektörlüğünden; Üniversitemiz ilgili Birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”te belirtilen şartları yerine getirmiş olmak kaydıyla, araştırma görevlileri alınacaktır.

Genel Şartlar:
* 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
* Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) alanlarındaki puan türünde 100 üzerinden en az 70 puan almış olmak (ALES sınav muafiyetinden yararlanmayı başvuru dilekçelerinde talep eden adayların, ön değerlendirme ve nihai değerlendirme
aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir. ALES Sınavı, Sonuçların açıklanma tarihinden itibaren 5 yıl için geçerlidir).
* İlgili Yönetmeliğin 6.Maddesinin (2) numaralı bendi kapsamında ve T.C. Yaşar Üniversitesi Senatosu’nun 20.06.2017 tarih ve 339 sayılı toplantı kararı gereği, öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda adaylarda; Mühendislik Fakültesi,
İşletme Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu için yabancı dil (İngilizce) 100 üzerinden en az 80 puan almış olmak, Hukuk Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi için yabancı dil (İngilizce) 100 üzerinden en az 65 puan almış olmak şartı aranır.
* Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine
eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.

Özel Şartlar:
* Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Başvuru İçin Gerekli Belgeler:
* Adayların başvurduğu Bölümü belirten ve ilgili akademik birim yönetimine hitaben yazılmış bir adet imzalı, güncel tarihli başvuru dilekçesi ((https://ik.yasar.edu.tr/formlar/) linkinden erişilen (-İlana Başvuru Formları başlığı altında yer alan -Araş.Gör.-Öğr.Gör.
Kadrolarına Başvuru Dilekçe örneği) çıktı alınıp adayın güncel iletişim bilgileri eksiksiz yazılmalıdır). Son 6 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf, YÖK formatlı güncel özgeçmiş, resmi (onaylı) nüfus cüzdanı sureti, Lisans mezuniyet belgesi ile Lisans not dökümünün
(transkript) resmi (onaylı) örnekleri, (şahsen başvurularda diplomaların asıllarının; Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanmış denklik belgelerinin asıllarının getirilmesi önemle rica olunur, fotokopi kabul edilmemektedir).
* 2547 Sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca alım yapılacaktır. Tezli Yüksek Lisans, Doktora/Sanatta Yeterlik öğrencisi olduğunu belgeleyen, öğrenim görülen üniversitesinden güncel tarihli resmi (onaylı) öğrenci belgesi ve not dökümleri (transkripti). Yüksek lisans not
dökümünde programın tezli olduğu belirtilmemişse, öğrenim görülen üniversitesinden tezli yüksek lisans yaptıklarını gösterir resmi (onaylı) ek belge ibraz edilmesi gerekmektedir.
* Yabancı dil (İngilizce) resmi (onaylı) belge örneği (YÖKDİL/YDS ya da ÖSYM tarafından eşdeğer kabul edilen İngilizce sınav sonuç belgesi)
* Erkek adaylar için, askerlik durumunu gösteren (mahkeme veya bakaya durumunda olmamak) resmi (onaylı) belge

* Adli Sicil ve Arşiv Kaydı Sorgulaması Sonuç Belgesi (e-devlet üzerinden “Resmi Kuruma Hitaben” alınacak barkotlu belgenin “Adli Sicil Kaydı Yoktur” ve “Adli Sicil Arşiv Kaydı Yoktur” ibaresini gösterir olması gerekmektedir)
* Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu ((https://ik.yasar.edu.tr/formlar/) linkinden erişilen – Güvenlik Soruşturması Formu eksiksiz olarak bilgisayar ortamında doldurulmalıdır)
* Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) muafiyetinden yararlanmayı talep eden adayların, ilgili Yönetmeliğin 14.Maddesinin (1) numaralı bendi kapsamında, ilanda belirtilen kadroda tam zamanlı çalışmış/çalışmakta oldukları kurumlardan
akademik kadro ve unvanını; çalışma başlangıç-bitiş tarihlerini belgeleyen güncel tarihli ve resmi (onaylı) çalışma/hizmet belgesi ile kadro atama yazısı getirmeleri ek olarak, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet Belgesi (halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir) ile SGK Hizmet Dökümü (edevlet üzerinden alınan barkodlu belge) ibraz etmeleri zorunludur.
* Adayların resmi/özel herhangi bir kuruma karşı hizmet yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir.
* Onaylı istenen belgelerin, Noterden veya Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanmış olması gerekmektedir. E-devlet üzerinden temin edilip ibraz edilen belgeler başvuru esnasında e-devlet üzerinden doğrulanma işlemi yapılarak kabul edilecektir.
Başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.
Başvurular T.C. Yaşar Üniversitesi, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Üniversite Cad. Ağaçlı Yol No:37-39 PK. 35100 Bornova – İZMİR adresine şahsen veya kargo ile yapılabilir. İnternet üzerinden başvuru kabul edilmez. Kargo ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan, eksik belgeli ve başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ile kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Kargo yolu ile başvuru yapan adaylara eksik evrakları ile ilgili üniversite tarafından evrakların tamamlanması hususunda geri dönüş sağlanmayacaktır. Adaylar, ilanda yer alan kadrolardan sadece birine başvurabilirler.

Sınav Takvimi:
İlk Başvuru Tarihi : 29.08.2019
Son Başvuru Tarihi : 12.09.2019
Ön Değerlendirme Sonuç Açıklama Tarihi : 18.09.2019
Giriş Sınavı (Yazılı) Tarihi : 20.09.2019
Nihai Değerlendirme Sonuç Açıklama Tarihi: 27.09.2019

(*) Eğitim-öğretim dili İngilizce olduğundan bu Fakültelere bağlı Bölümlerin Yazılı Giriş Sınavları İngilizce yapılacaktır. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme sonuçları, Üniversitemizin resmi erişim sayfasında https://ik.yasar.edu.tr/ duyurulacak olup, aynı zamanda
tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Adaylardan ilanda belirtilen şartları taşımadığı, başvuru belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve tüm işlemleri; atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir. İdare gerekli gördüğü takdirde “İlanın” her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.

Fakülte Bölüm/ Anabilim Dalı Kadro Unvanı Kadro Adedi Aranan Şartlar
Mühendislik Fakültesi (*) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Araş. Gör. 3 Bilgisayar Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak. Bilgisayar Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya doktora
eğitimine devam ediyor olmak.
Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü Araş. Gör. 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak. Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans eğitimine veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora eğitimine devam ediyor olmak.
Endüstri Mühendisliği Bölümü Araş. Gör. 2 Endüstri Mühendisliği veya eşdeğeri bir bölümden lisans mezunu olmak. Endüstri Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya doktora eğitimine devam ediyor
olmak.
Enerji Sistemleri Mühendisliği
Bölümü
Araş. Gör. 1 Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak. Makine Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya doktora
eğitimine devam ediyor olmak.
Makine Mühendisliği Bölümü Araş. Gör. 1 Makine Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak. Makine Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya doktora eğitimine devam ediyorolmak.
Yazılım Mühendisliği Bölümü Araş. Gör. 2 Yazılım Mühendisliği Bölümü veya Bilgisayar Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak. Bilgisayar Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans eğitimine
devam ediyor olmak.
İşletme Fakültesi (*) Ekonomi Bölümü Araş. Gör. 2 İktisat veya Ekonomi Bölümü lisans mezunu olmak, bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya doktora eğitiminedevam
ediyor olmak.
Uluslararası İlişkiler Bölümü Araş. Gör. 2 Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü lisans mezunu olmak. Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi veya Bölge Çalışmaları alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak ve bu alanlardan birinde doktora eğitimine devam ediyor olmak.
Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Araş. Gör. 1 İktisadi ve İdari Bilimler veya İşletme Fakültelerinin ilgili bölümlerinden lisans mezunu olmak. Uluslararası Lojistik Yönetimi alanında tezli yüksek lisans eğitimine devam ediyor olmak.
İletişim Fakültesi (*) Görsel İletişimTasarımı
Bölümü
Araş. Gör. 1 Görsel İletişim Tasarımı veya Grafik Tasarım Bölümü lisans mezunu olmak. Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı veya Sanat ve Tasarım alanında tezli yüksek lisans veya doktora eğitimine devam ediyor olmak.
Mimarlık Fakültesi (*) İç Mimarlık ve Çevre
Tasarımı Bölümü
Araş. Gör. 3 İç Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü lisans mezunu olmak. İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı veya Tasarım Çalışmaları alanında tezli yüksek lisans veya doktora eğitimine devam ediyor olmak.
Mimarlık Bölümü Araş. Gör. 5 Mimarlık Bölümü lisans mezunu olmak. Mimarlık, Şehir Bölge Planlama veya İç Mimarlık alanında tezli yüksek lisans veya
doktora eğitimine devam ediyor olmak.
Hukuk Fakültesi Özel HukukBölümü, Ticaret Hukuku
A.B.D.
Araş. Gör. 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. Özel Hukuk alanında tezli yüksek lisans eğitimine devam ediyor olmak.
Sanat ve Tasarım Fakültesi Film Tasarımı Bölümü Araş. Gör. 1 Güzel Sanatlar Fakülteleri veya Sanat ve Tasarım Fakültelerinin Sinema alanındaki bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Sinema alanında tezli yüksek lisans veya
doktora eğitimine devam ediyor olmak.
Müzik Bölümü Araş. Gör. 1 Güzel Sanatlar Fakülteleri veya Sanat ve Tasarım Fakültelerinin Müzik, Müzik Teknolojileri veya Kompozisyon (Bestecilik) bölümü lisans mezunu olmak. Bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya doktora/sanatta yeterlik eğitimine devam ediyor olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (*) Turizm Rehberliği Bölümü Araş. Gör. 1 Turizm Rehberliği Bölümü lisans mezunu olmak. Turizm İşletmeciliği alanında tezli yüksek lisans eğitimine devam ediyor olmak.
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Araş. Gör. 1 Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü lisans mezunu olmak. Bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya doktora eğitimine devam ediyor
olmak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.