Vergi Müfettiş Yardımcılığı Başvuruları Başladı

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Başvuruları Başladı

Daha ilana çıkılan 500 vergi müfettiş yardımcılığı sınavı başvuruları bugün itibari ile başladı. Başvurular 02 Temmuz […]

Daha ilana çıkılan 500 vergi müfettiş yardımcılığı sınavı başvuruları bugün itibari ile başladı. Başvurular 02 Temmuz 2018 Pazartesi günü başlayıp 20 Temmuz 2018 Cuma günü saat 17:30’da sona erecektir. sınav ilanına buradan ulaşabilirsiniz. Hatırlanacağı üzere sınav başvuru şartları ise şu şekilde belirlenmişti.

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak.
– Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),
– Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,
– En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak.
– Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak.
– Başvuruyu, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca yayımlanan Giriş Sınavı Duyurusunda belirtilen şartlara uygun olarak süresi içerisinde yapmış olmak.
– 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı için Sınava İlişkin Bilgiler bölümünün 3’üncü bendinde belirlenen puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 2500 aday arasında bulunmak. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)
– Sağlık durumunun Türkiye’nin her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olduğuna dair yazılı beyanda bulunmak.
– Yapılacak soruşturma sonucunda Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunduğu anlaşılmış olmak.

500 vergi müfettiş yardımcılığı sınavına başvurmak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Tam 10 aydır her gece yastığa kafamı koyduğumda bu günü hayal ediyordum , çok emek verdik çok uykusuz kaldık çok şeyden vazgeçtik inşallah hayalimizdeki mesleğe kavuşuruz herkese başarılar dilerim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM