ALTIN 467,95
DOLAR 7,3721
EURO 8,8103
BIST 1,1948
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Uşak Üniversitesi 10 Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alacak

Uşak Üniversitesi 10 Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alacak

05/11/2019 tarihli resmi gazetede yayımlanan ilana göre Uşak Üniversitesi 10 Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alacak. İlanın ayrıntıları şu şekilde.

Uşak Üniversitesi Rektörlüğünden:
10.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre; Üniversitemiz birimlerine Öğretim Görevlisi alınacaktır.

Genel şartlar

1- Öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda;
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

2- Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadroları hariç olmak üzere üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri, senato kararıyla, bu Yönetmelikte belirlenen ALES ve yabancı dil puan barajlarının üzerinde bir puanı asgari puan olarak belirleyebilirler.

3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.

4- Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

5- Yükseköğretim kurumları, bu Yönetmeliğe tabi öğretim elemanı kadro ilanlarında lisans veya lisansüstü mezuniyet alanları ile ilan edilen alana ait bilimsel, nesnel ve denetlenebilir koşullar dışında belirli bir adayı tanımlayan özel şartlar koyamazlar.
6- İlanlarda, alanında tecrübe sahibi olmak şartının, hangi öğrenim düzeyinden sonrasına ait olduğu, belirli bir adayı tanımlamayacak şekilde
belirtilir.

Özel şartlar

1- Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.

2- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte
veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

3- Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.”
“Tezsiz yüksek lisans mezunlarının öğretim görevlisi kadrolarına başvuruları

14/03/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup 9/11/2018 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarından mezun olanların, meslek yüksekokullarının en az tezli yüksek lisans mezunu olmak şartı aranan öğretim görevlisi kadrolarına başvurularında, bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkra hükümleri uygulanmaz. Tezsiz yüksek lisans mezunlarının öğretim görevlisi kadrosuna üç yıl süre ile ataması yapılır. Bu kapsamda atananların atama süresi içerisinde alanlarıyla ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlamaları şarttır. Süresi içinde alanlarıyla ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlayamayanların yeniden ataması yapılmaz.”

Muafiyet

1- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

2- Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6. maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Genel Açıklamalar

a. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve iptal edilecektir.
b. Bir adayın sadece bir kadroya başvurma imkânı vardır.
c. Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.
d. LES (ALES e dönüştürülmüş hali dahil) belgeleri geçerli değildir.
e. Postadaki gecikmelerde sorumluluk kabul edilmeyecektir.
f. Süresi içinde yapılmayan başvurularla eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacaktır.
g. Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır. Üniversitemiz web adresinde
yayınlanacak duyurular tebligat niteliğindedir.
h. Eksik belgeli evraklar değerlendirmeye alınmayacaktır. Öğretim Elemanı alımı için İstenen Belgeler

İlan edilen kadrolara başvurmak isteyen adaylar; https://personel.usak.edu.tr/menu/2815 adresinde yer alan başvuru dilekçesini doldurarak ekinde;

– Özgeçmiş
– Merkezi Sınav (ALES) belgesi
– YDS, KPDS, ÜDS veya eşdeğeri belgesi
– Diploma;  Lisans Yüksek Lisans Doktora
– Lisans Transkript
– 2 adet Vesikalık Fotoğraf
– Erkek adaylar için askerlik belgesi

– Onaylı Hizmet Belgesi (Kamu kurumunda görev yapmış adaylar için)
– Çalışma Belgesi (SGK kaydı varsa)

– Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
* Başvuru için gerekli tüm belgeler zarf içinde Başvuru Zarfı Kapak Formunu zarfın üstüne yapıştırarak, İlanda belirtilen ilgili birime şahsen veya posta ile başvurabileceklerdir.
* İnternet aracılığı ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
* Başvuruda kadro numarası mutlaka belirtilecektir.

SINAV TAKVİMİ

Duyuru Başlama Tarihi : 05/11/2019
Son Başvuru Tarihi : 20/11/2019
Ön Değerlendirme Tarihi : 25/11/2019
Sınav Giriş Tarihi : 29/11/2019
Sonuç Açıklama Tarihi : 04/12/2019
Sonuçların Açıklanacağı Adres : http://www.usak.edu.tr

KADRO
NO
KADRO
UNVAN
DERECE BÖLÜM/ANABİLİM DALI-
PROGRAM
ADET İLAN AÇIKLAMASI
REKTÖRLÜK
669 Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) 1 1 Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Teknik Eğitim Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Matematik-Bilgisayar Bölümlerinden lisans mezunu olmak. Bilgisayar yazılımı anabilim dalı, Bilgisayar bilimleri anabilim dalında veya Bilgisayar Mühendisliği anabilim dalında yazılım üzerine yüksek lisans yapmış olmak. Asp.net C# dilinde en az bir proje geliştirmiş olmak ve Asp.Net C# dilini bildiğini belgelendirmek.
946 Öğretim Görevlisi
(Uygulamalı Birim)
1 1 İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Lisans mezunu olmak ve
belirtilen alanda Yüksek Lisans yapmış olmak.
971 Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) 1 1 Güzel Sanatlar Fakültelerinin Tekstil Bölümü Lisans mezunu olmak ve Tekstil Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmış olmak.
Giyim ve baskı tasarımı alanında çalışmaları olmak.
281 Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) 4 1 İş sağlığı ve güvenliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, belgelendirmek koşulu ile kalite yönetimi konusunda deneyime
sahip olmak
544 Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) 5 1 Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik-Haberleşme Mühendisliği, Matematik-Bilgisayar Bölümlerinden mezunu olmak. Bilgisayar Mühendisliği alanında yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla Bilgisayar Ağları ve Sistemleri alanında
lisans mezuniyeti sonrası en az 5 yıl deneyim sahibi olmak.
972 Öğretim Görevlisi
(Uygulamalı Birim)
1 1 Güzel Sanatlar Fakültelerinin Tekstil Bölümü Lisans mezunu
olmak ve Dokuma Alanında Yüksek Lisans yapmış olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
974 Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 1 Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü/Sinema Anabilim Dalı 1 İletişim Fakültelerinin, Halkla İlişkiler, Reklamcılık, Reklam Tasarım ve İletişimi, İletişim Sanatları, Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak ve belirtilen alanların birinde Yüksek Lisans yapmış olmak. Yükseköğretim
kurumlarında en az 5 (beş) yıl Akademik tecrübeye sahip olmak.
SİVASLI MESLEK YÜKSEKOKULU
645 Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü/Tapu ve Kadastro Programı 1 Harita Mühendisliği veya Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Lisans mezunu olmak, Harita Mühendisliği alanında Yüksek Lisans
yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
521 Araştırma Görevlisi 4 Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü/Elektrik Makineleri Anabilim Dalı 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Lisans Mezunu olmak. Elektrik Makineleri Anabilim Dalı veya Telekomünikasyon
Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
SİVİL HAVACILIK MESLEK YÜKSEKOKULU
1058 Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 3 Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü/Uçak Teknolojisi Programı 1 Uçak Gövde Motor Bakım, Uçak Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Gemi Makineleri ve İşletme Mühendisliği Lisans mezunu olmak ve belirtilen lisans mezuniyet alanlarının herhangi birinde Yüksek Lisans yapmış
olmak.

Diğer  Akademik ilanlara buradan bakabilirsiniz

Memur Hocam

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz.

Twitter’da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Facebook Sayfamız İçin Tıklayınız.

Instagram Sayfamız için Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.