ALTIN 467,83
DOLAR 7,3727
EURO 8,8067
BIST 1,1950
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Ufuk Üniversitesi 6 Öğretim ve Araştırma Görevlisi Alacak

Ufuk Üniversitesi 6 Öğretim ve Araştırma Görevlisi Alacak

07/11/2019 tarihli resmi gazetede yayımlanan ilana göre Ufuk Üniversitesi 6 Öğretim ve Araştırma Görevlisi Alacak. İlanın ayrıntıları şu şekilde.

Ufuk Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile öğretim elemanı alınacaktır. (Aylık ve diğer hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olmak üzere) Öğretim Elemanı kadrosuna başvuracak adayların Birim/Bölüm belirtir bir dilekçe ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet fotoğraf, özgeçmişleri, öğrenim belgeleri ve lisans not ortalamasını gösterir belge, ALES ve YDS belgelerinin fotokopileri ile birlikte ilanın Resmi Gazetede yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta ile Rektörlük Personel Müdürlüğüne (Ufuk Üniversitesi Personel Müdürlüğü İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No:129 PK: 06836 Gölbaşı/ANKARA adresine) teslim edilecektir.
İlanımıza http://www.ufuk.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİMİ Bölüm/
Anabilim Dalı
Kadro
Ünvanı
Adedi Açıklamaları
Hemşirelik Yüksekokulu Araştırma Görevlisi 1 ALES SAY alandan en az 70 puan, YDS en az 50 puan almış olmak. Hemşirelikle ilgili alanlardan birisinde doktora yapıyor olmak. (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği
alanı hariç. )
Rektörlük Yabancı Diller Bölümü Öğretim Görevlisi 3 ALES herhangi bir alandan en az 70 puan, YDS en az 80 puan almış olmak. İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültür ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi, Mütercim – Tercümanlık Lisans programlarından mezun olmak (İngilizce Öğretmenliği programı hariç mezun olanlarda pedagojik formasyon belgesi aranır.) ve alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak, Lisans veya Tezli Yüksek Lisans mezuniyeti sonrası en az 1 yıl örgün öğretim veya
Yükseköğretim Kurumlarında çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler İşletme Araştırma Görevlisi 1 ALES EA alandan en az 70 puan YDS en az 50 puan almış olmak. Üniversitelerin İşletme Bölümlerinden 4 yıllık Lisans mezunu olmak. Halen Ankara’daki Yükseköğretim Kurumlarından birinde ‘’Yönetim-Örgütleme’’ alanında tezli yüksek lisans eğitimine devam
ediyor olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Yönetim Bilişim Sistemleri Araştırma Görevlisi 1 ALES EA alandan en az 70 puan YDS en az
50 puan almış olmak. Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgi ve Belge Yönetimi lisans programlarının birinden mezunu olmak. Ankara’daki Üniversitelerde Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Yazılım Mühendisliği, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanlarından birinde tezli yüksek lisans veya doktora eğitimine devam ediyor olmak.

*ALES: Doktora veya tıpta uzmanlık eğitimini tamamlamış olanlar ile Yükseköğretim
Kurumalarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlar ALES’ten muaf olup, muafiyetten yararlanmayı talep edenler bu durumlarını dilekçe eki ile belgelendirmesi gerekmektedir.

Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuranlarda ilan edilen bölüm/ program hangi alanda öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü kullanılabilecektir.
Öğretim görevlisi kadrolarına başvurularda adayın lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türünü ya da ilan edilen bölüm/program hangi alanda öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türünü tercihine göre kullanabilecektir.

Özel yetenekle ve yabancı dil puanı ile öğrenci alan programlardan mezun olanlar herhangi bir ALES puan türünü kullanabilecektir.

Alan türü değişen lisans programlarından mezun olanlar, lisans eğitimine başladıkları alandaki ALES puan türünü veya mezun oldukları programın ilan tarihindeki ALES puan türünü tercihine göre kullanabilecektir.
Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı kadrolarına başvurularda herhangi bir ALES puan türünü kullanılabilecektir.

**YDS (YABANCI DİL SINAVI): Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (YÖKDİL–YDS-KPDS-ÜDS) en az 50 puan veya ÖSYM “ösym.gov.tr” tarafından eşdeğerliliği kabul edilen Uluslararası Yabancı Dil Sınavından (TOEFLIBT-FCE-CPE-CAE-PTE) bu puan muadili bir puan almış olmak.
Kısmen veya tamamen yabancı dille eğitim yapılan programlar ile uluslararası ilişkiler öğretim görevlisi kadrosuna başvurularda yabancı dil sınavından en az 80 puan almış olmak.
Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı (Yabancı dille eğitim yapılan program öğretim görevlisi hariç.) YDS şartı aranmaz.

SINAV TAKVİMİ

Duyuru Başlama Tarihi Son Başvuru Tarihi Ön Değerlendirme Sonuç Tarihi Yazılı Sınav Giriş Tarihi Sınav Giriş Yeri/Saati Sonuç açıklama “Nihai Değerlendirme” tarihi
İlanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarih İlanın Resmi Gazetede yayım tarihi izleyen 15’inci gün mesai bitimi. 43794 43801 İlgili Birim Saat 10:00 43808

Diğer  Akademik ilanlara buradan bakabilirsiniz

Memur Hocam

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz.

Twitter’da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Facebook Sayfamız İçin Tıklayınız.

Instagram Sayfamız için Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.