ALTIN 461,19
DOLAR 7,3705
EURO 8,7643
BIST 1,1855
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Tekirdağ Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Tekirdağ Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğünden; Akademik Personel İlanı (Profesör, Doçent ve Dr.Öğretim Üyesi)

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama İlkeleri Yönergesi hükümlerine göre aşağıda belirtilen Anabilim Dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48.maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan Profesör ve Doçent kadrolarına başvuracak adayların Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, Dr.Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların ise ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Dr.Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar, başvurdukları; Bölüm ve Anabilim Dalını belirten dilekçelerine, ekleyecekleri, özgeçmişini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisi, doktora/tıpta uzmanlık belgesi Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama İlkeleri Yönergesinde yer alan puanlama kriterlerine göre hazırlanmış Akademik çalışmalarının puanlanmış listesini ve yayın listesini (4) takım dosya halinde vereceklerdir.

Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüde olup, başvuruda bulunacak adayların başvuracakları bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine ekleyecekleri özgeçmişini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisi, Doçentlik Başarı Belgesi, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama İlkeleri Yönergesinde yer alan puanlama kriterlerine göre hazırlanmış Akademik çalışmalarının puanlanmış listesini ve yayın listesini (profesör adayları başlıca araştırma eserini belirtecek) ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını profesör adayları (6) altı, doçent adayları (4) dört akım halinde vereceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan doktora diploması ile unvanların Üniversitelerarası Kurul’ca eşdeğerliliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyeceklerdir.

Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün olup; posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

NKU.Öğretim Üyeliğine başvuracak Adayların, Özgeçmiş ve yayınlarını ve diğer akademik çalışmalarını puanlama formu formatına http://personel.nku.edu.tr adresinde yer alan Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama İlkeleri Yönergesinden ulaşılabilir.

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM/ANASANA T DALI/PROGRAM KADRO UNVANI KADRO DER. ADET AÇIKLAMA
Ziraat Fak. Gıda Müh. Gıda Teknolojisi Doçent 3 1 Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçentlik unvanına sahip olmak. Gıda Mikrobiyolojisi ve Gıda Biyoteknolojisi üzerine çalışmalar yapmak.
Ziraat Fak. Gıda Müh. Gıda Bilimleri Doçent 3 1 Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçentlik unvanına sahip olmak. Gıda Mühendisliğinde temel işlemler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Çorlu Müh. Fak. Bilgisayar Müh. Bilgisayar Bilimleri Doçent 2 1 Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçentlik unvanına sahip olmak. Bilgi güvenliği ve kriptoloji üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Çorlu Müh. Fak. Tekstil Müh. Tekstil Teknolojisi Doçent 1 1 Antibakteriyel ve manyetik malzemeler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fak. Klinik Bilimler Pedodonti Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Diş Hekimliği mezunu olmak. Pedodonti Anabilim dalında Doktora veya Uzmanlık yapmış olmak
Diş Hekimliği Fak. Klinik Bilimler Protetik Diş Tedavisi Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Diş Hekimliği mezunu olmak. Protetik Diş tedavisi Anabilim dalında Doktora veya Uzmanlık yapmış olmak
Diş Hekimliği Fak. Klinik Bilimler Endodonti Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Diş Hekimliği mezunu olmak. Endododonti Anabilim dalında Doktora veya Uzmanlık yapmış olmak
Diş Hekimliği Fak. Klinik Bilimler Periodontoloji Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Diş Hekimliği mezunu olmak. Periodontoloji Anabilim dalında Doktora veya Uzmanlık yapmış olmak
Diş Hekimliği Fak. Klinik Bilimler Ortodonti Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Diş Hekimliği mezunu olmak. Ortodonti Anabilim dalında Doktora veya Uzmanlık yapmış olmak
Diş Hekimliği Fak. Klinik Bilimler Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Diş Hekimliği mezunu olmak. Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim dalında Doktora veya Uzmanlık yapmış olmak
Tıp fak. Cerrahi Tıp Bil. Anesteziyoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Anesteziyoloji alanında uzmanlık yapmış olmak. Yoğun bakım hastalarında beslenme ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bil. İç Hastalıkları Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Nefroloji yan dal uzmanlığına sahip olmak.
Fen Edebiyat Fak. Sosyoloji Toplumsal Yapı ve Değişme Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Sosyoloji alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Toplumsal yapı,kurumlar ve yüksek öğretim kurumları ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
İlahiyat fak. Temel İslam Bil. Hadis Dr. Öğr. Üyesi 5 1 İlahiyat lisans mezunu olmak. Hadis Anabilim dalında Doktora yapmış olmak.
İlahiyat fak. Temel İslam Bil Kelam ve İslam Mezhepleri Tarihi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlahiyat lisans mezunu olmak. Kelam ve İslam Mezhepleri Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Hemşirelik Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak. Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliği Alanında Doktora yapmış, depresyon hastaları üzerinde çalışma yapmış olmak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.