ALTIN 467,95
DOLAR 7,3779
EURO 8,7905
BIST 1,1923
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Selçuk Üniversitesi Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Selçuk Üniversitesi Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

21/10/2019 tarihli resmi gazete ile yayımlanan ilana göre Selçuk Üniversitesi 5 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak. İlanın ayrıntıları şu şekilde.

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 10.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve 09 Kasım 2018 tarih 30590 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi

Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar

Hakkında Yönetmelik’in ilgili hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.
Duyuru Başlama Tarihi
Son Başvuru Tarihi
Ön Değ. Sonuç Açıklama Tarihi
Giriş Sınavı Tarihi
Sonuç Açıklama Tarihi
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi

GENEL ŞARTLAR

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3) Araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.

4) Araştırma görevlisi kadrosuna başvuranların atamaları 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi uyarınca yapılacaktır.

5) Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

6) Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda
en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.”

7) 14/03/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup, 09/11/2018 tarihinden önce Tezsiz Yüksek Lisans programlarından mezun olanların, meslek yüksekokullarının en az Tezli Yüksek Lisans mezunu olmak şartı aranan öğretim görevlisi kadrolarına başvurularında, ilgili yönetmeliğin 7. maddesinin 3.ve 4. fıkra hükümleri uygulanmaz. Tezsiz Yüksek Lisans mezunlarının öğretim görevlisi kadrosuna 3 yıl süre ile ataması yapılır. Bu kapsamda atananlarının atama süresi içerisinde alanları ile ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlamaları şarttır. Süresi içinde alanları ile ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlayamayanların yeniden ataması yapılmaz.

8) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.

9) Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

10) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

MUAFİYET

1) Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

2) Meslek Yüksekokullarının, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER, BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Adaylar başvuru için http://sakit.selcuk.edu.tr adresine girip ön kayıtlarını gerçekleştirecek ve sistemden alacakları müracaat formuna aşağıda listelenen belgeleri ekledikten sonra müracaat süresi içerisinde ilanda belirtilen Birimlere şahsen teslim edecek veya posta yolu ile göndereceklerdir.
Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca bir tanesine müracaat edebilirler.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Müracaat Formu,

2. Özgeçmiş,

3. Nüfus cüzdanı fotokopisi,

4. Mezuniyet Belgeleri ve Transkript. (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)

5.Yüksek Lisans veya Doktora Öğrenci Belgesi (Araştırma Görevlisi kadroları için)

6. Bir adet fotoğraf,

7. ALES Belgesi,

8. Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)

9. Müracaat edilecek kadronun özel şartında (varsa) istenilen diploma, sertifika ve deneyim belgeleri (Çalışılan kurumdan yapılan göreve dair alınacak belgeye SGK hizmet dökümü eklenerek teslim edilecektir)

10. Yabancı Dil Sonuç Belgesi (YDS veya ÖSYM tarafından eş değerliliği kabul edilmiş muadili), Süresi içerisinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
Posta yoluyla yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilanda belirtilen birimlere ulaşmış olması gerekmektedir. Adaylar sistemden ön kayıtlarını yapmış olsalar dahi evrakları son başvuru tarihine kadar ilgili birimlere ulaşmadığı takdirde başvuruları geçersiz sayılacaktır. Birimlerimiz adına birimlerin adresleri yerine Rektörlüğümüze gönderilen müracaat evrakları dikkate alınmayacaktır.

DUYURULUR!
BİRİM LİSTESİ

İLAN NO BİRİM ANABİLİM DALI /
PROGRAM
KADRO DERECE ADET ÖZEL ŞART MÜRACAAT ADRESİ İLETİŞİM
191001 Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku Arş. Gör. 5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olup, Kamu Hukuku alanında Tezli Yüksek Lisans yapıyor olmak. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Aleaddin Keykubat Yerleşkesi
Selçuklu / KONYA
0 (332) 223 32 37
191002 Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 İktisat Bölümü mezunu olmak. Alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. Bir Yükseköğretim Kurumunda en az 1 yıl ders vermiş olmak. Tehlikeli madde veya güvenlik danışmanlığı alanında
eğitim almış olmak.
Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu Tepebaşı Mah. Faik Ali İçil Cad.
Kadınhanı/KONYA
0 (332) 834 03 06
191003 Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 4 1 Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olmak. En az 3 yıl deneyim sahibi olmak. Yangın Eğitici eğitimi alanında eğitim almış olmak. Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu Tepebaşı Mah. Faik Ali İçil Cad.
Kadınhanı/KONYA
0 (332) 834 03 06
191004 Tasarım Meslek Yüksekokulu Endüstri Ürünleri Tasarımı Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 İç Mimarlık lisans mezunu olmak. Alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. Endüstri Ürünleri Tasarımı konusunda deneyim sahibi olmak. Yükseköğretim Kurumlarında en az 3 yıl
ders vermiş olmak.
Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Aleaddin Keykubat Yerleşkesi Selçuklu / KONYA 0 (332) 223 46 25
191005 Tasarım Meslek Yüksekokulu İç Mekan Tasarımı Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 6 1 İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı lisans mezunu olmak. İç Mimarlık veya Mimarlık alanlarından birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. İç mekan
dizaynı konusunda deneyimi olmak.
Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Aleaddin Keykubat Yerleşkesi Selçuklu /
KONYA
0 (332) 223 46 25

Diğer  Akademik ilanlara buradan bakabilirsiniz

Memur Hocam

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz.

Twitter’da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Facebook Sayfamız İçin Tıklayınız.

Instagram Sayfamız için Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.