ALTIN 467,58
DOLAR 7,3584
EURO 8,7989
BIST 1,1958
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim ve Araştırma Görevlisi Alacak

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim ve Araştırma Görevlisi Alacak

14/11/2019 tarihli resmi gazetede yayımlanan ilana göre Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim ve Araştırma Görevlisi Alacak. İlanın ayrıntıları şu şekilde.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 10.07.2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine 13.09.2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak eklenen Geçici Madde 2 uyarınca 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği”nin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Duyuru Başlama Tarihi : 14.11.2019 Perşembe
Son Başvuru Tarihi : 28.11.2019 Perşembe mesai bitimi Ön Değ. Sonuç Açıklama Tarihi : 05.12.2019 Perşembe
Giriş Sınavı Tarihi : 10.12.2019 Salı

Sonuç Açıklama Tarihi : 17.12.2019 Salı Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi : www.omu.edu.tr

Genel Şartlar

(1) a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
b) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

(2) Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadroları hariç olmak üzere üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri, senato kararıyla, bu Yönetmelikte belirlenen ALES ve yabancı dil puan barajlarının üzerinde bir puanı asgari puan olarak belirleyebilirler.

(3) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.

(4) Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 04/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir
sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

(5) Yükseköğretim kurumları, bu Yönetmeliğe tabi öğretim elemanı kadro ilanlarında lisans veya lisansüstü mezuniyet alanları ile ilan edilen alana
ait bilimsel, nesnel ve denetlenebilir koşullar dışında belirli bir adayı tanımlayan özel şartlar koyamazlar.

(6) İlanlarda, alanında tecrübe sahibi olmak şartının, hangi öğrenim düzeyinden sonrasına ait olduğu, belirli bir adayı tanımlamayacak şekilde belirtilir.

Özel Şartlar

(1) Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.

(2) Yükseköğretim kurumlarında tıpta uzmanlık ve tıpta yan dal uzmanlık eğitimi yapmakta olan tabip veya uzman tabip araştırma görevlileri,
uzmanlık eğitimlerini tamamladıklarında uzman olduklarının Sağlık Bakanlığına bildirildiği tarihten sonraki ilk Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonuçlarının kurumlarına tebliğ edildiği tarihe kadar kurumları ile ilişikleri kesilmeksizin araştırma görevlisi olarak görev yapmaya devam ederler.

(3) Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.

(4) Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.

Muafiyet

1) Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

2) Meslek Yüksekokullarının, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Kadrolara Başvuracak Adaylar:

1- Dilekçe (Başvuru dilekçelerinde başvurulan kadronun, Birimi, Anabilim Dalı, Unvanı, Açıklaması ve Adayın iletişim adresleri (adres, telefon no, email vs.) açıkça belirtilecektir.)

2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

3-Özgeçmiş,

4- Lisans ve tezli yüksek lisans diploma ve geçici mezuniyet belgeleri (E-devletten alınan kare kodlu belgeler ön değerlendirme aşamasında kabul edilir. E-devlet harici diploma/geçici mezuniyet belgeleri mutlaka Aslı veya Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olacaktır)

5- Lisans Transkripti (onaylı belge) (4’lük ve 5’lik not sisteminin 100’lük not sistemine dönüştürülmesinde YÖK’ün belirlediği dönüşüm tablosu esas alınacaktır.)

6- ALES Belgesi

7- 1 adet vesikalık fotoğraf 8- Yabancı Dil Belgesi

9- Tecrübe durumunu gösterir belge (İlan edilen kadroya bağlı olarak alınacak onaylı belge) 10- Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (E-Devlet üzerinden alınan belge)

Başvurular ilgili birimlere, Rektörlük için ilan edilen Öğretim Görevlisi kadrolarına başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır.

Önemli Notlar

1- Adayların herhangi bir kuruma karşı Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir.

2- İlan edilen bu kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden terhis, tecil veya muaf durumunda olması gerekmektedir.

3- Adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

4- Adayların şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. İnternet aracılığı ile yapılacak başvurular, ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Postada yaşanan gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

5- İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

6- İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
*Atanmaya hak kazanan Aday/Adayların tüm belgeleri onaylı olmak zorundadır. Duyurulur.

BİRİM ABD/PROGRAM UNVAN ALES PUAN TÜRÜ AÇIKLAMA
Devlet Konservatuvarı Geleneksel Türk Müzikleri Öğr. Gör. SÖZEL Müzik alanında en az tezli yüksek lisans yapmış ve lisans sonrası Tulum icrası alanında en az 2 (iki) yıl deneyimi olmak
Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Öğr. Gör. SAYISAL Ebelik lisans mezunu olup, aynı alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Öğr. Gör. SAYISAL Dil ve Konuşma Terapisi alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak
Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Öğr. Gör. SAYISAL Odyoloji veya İşitme Engelliler Öğretmenliği lisans mezunu olup, odyoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak ve alanında tezli yüksek lisans sonrası en az 2 (iki) yıl tecrübesi olmak
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme Bilimleri Öğr. Gör. SAYISAL Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olup, aynı alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak
Havza Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Öğr. Gör. SAYISAL Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunu olup, alanında en az tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Yeşilyurt Demir Çelik MYO Silah Sanayi Teknikerliği Öğr. Gör. SAYISAL Talaşlı Üretim (tesviye) veya Kalıpçılık Öğretmenliği veya İmalat Mühendisliği lisans mezunu olup en az tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Rektörlük Öğr. Gör. SAYISAL Deney ve kalibrasyon laboratuvarlarını akreditasyonu alanında kamu kurumlarında lisans sonrası en az 5 (beş) yıl deneyimi olup, en az tezli yüksek lisans yapmış olmak
Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Arş. Gör. SÖZEL Türkçe Eğitimi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak
Eğitim Fakültesi Biyoloji Eğitimi Arş. Gör. SAYISAL Biyoloji Eğitimi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Arş. Gör. EŞİT AĞIRLIK Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak
Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Arş. Gör. SAYISAL Veteriner lisans mezunu olup, Dölerme ve Suni Tohumlama alanında doktora yapıyor olmak
Veteriner Fakültesi Veterinerlik Virolojisi Arş. Gör. SAYISAL Veteriner lisans mezunu olup, Veterinerlik Virolojisi alanında doktora yapıyor olmak

Diğer  A Grubu ilanlara buradan bakabilirsiniz

Memur Hocam

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz.

Twitter’da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Facebook Sayfamız İçin Tıklayınız.

Instagram Sayfamız için Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.