ALTIN 459,58
DOLAR 7,3653
EURO 8,7467
BIST 1,1853
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi, İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dalına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör ve Doçent alınacaktır.

Profesör kadrosu Daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesine özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 6 takım başvuru dosyasını ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Doçent kadrosu Daimi statüde olup, atanmak isteyenlerin özgeçmişlerini, noter tasdikli Doçentlik Belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlan olunur.

Birim Adı Bölümü Anabilim Dalı/ Anasanat Dalı Kadro Unvanı Adedi Aranan Şartlar
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Klinik Eczacılık Doçent 1 Klinik Eczacılık alanında Doçent unvanına sahip olmak.
İktisat Fakültesi İktisat İktisadi Gelişme ve Uluslararası İkt. Doçent 1 Kalkınma İktisadı ve İktisadi Büyüme alanında Doktora derecesine sahip olmak. Uluslararası İktisat dalında Doçent unvanı almak. İktisadi gelişme, yoksulluk ve toplumsal cinsiyet dallarında yayınları olmak.
İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Sosyolojisi Profesör 1 İlahiyat (Din Sosyolojisi) alanında Doçent olmak
İlahiyat Fakültesi Temel İslâm Bilimleri Kelam Doçent 1 Temel İslam Bilimleri (Kelam) alanında Doçent olmak.
İletişim Fakültesi Gazetecilik Bilişim Doçent 1 Doçentliğini İletişim Çalışmaları alanında almış olmak. Bilişim alanında Doktora derecesine sahip olmak. Örgütsel Bilgi Yönetimi Süreci ve Dijital Bağımlılık ile ilgili konularda akademik çalışmalar yapmış olmak.
İşletme Fakültesi İşletme Sayısal Yöntemler Doçent 1 Nicel Karar Yöntemleri alanında Doçent unvanına sahip olmak. Sayısal Yöntemler alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Sayısal Yöntemler alanında tamamlanmış en az 2 Doktora tezinde danışman olarak görev almış olmak.
İşletme Fakültesi İşletme İnsan Kaynakları Yönetimi Doçent 1 Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalında Doktora yapmış olmak. Yönetim ve Strateji bilim alanında Doçent unvanı almış olmak. Bireylerin iş seçim kararları, İKY’nin işten çıkarma işlevi konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları Planlama ve Temin Süreçleri konularında ders vermiş olmak.
Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Fransızca) Siyaset ve Sosyal Bilimler Doçent 1 Siyasi Tarih bilim alanında Doçent unvanına sahip olmak. Batı Dünyası ve Avrupa Tarihi alanlarında çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Göz Hastalıkları Doçent 1 Göz Hastalıkları uzmanı olmak, kök hücre ve akomodasyon fizyolojisi konularında yayınlanmış çalışmaları olmak, multidisipliner proje yönetimi konusunda ve pediatrik oftalmoloji alanında deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Enfeksiyon Hastalıkları Doçent 1 Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı olmak, dirençli bakteri enfeksiyonları ile ilgili uluslararası (SCI/SCI-E) yayınları ve araştırma deneyimi olmak, HIV ile ilişkili hastalıklar konusunda eğitim sertifikası olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Doçent 1 Gastroenteroloji uzmanı olmak, karaciğer transplantasyonunda klinik deneyimi olmak, hepatosit hücre kültüründe çalışma deneyimi olmak ve bu konuda araştırmaları bulunmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Basım Teknolojileri Profesör 1 Matbaa Teknolojileri Eğitimi alanında Doçent olmak ve Renk Yönetimi konusunda çalışmalar yapmış olmak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.