ALTIN 461,02
DOLAR 7,3849
EURO 8,7538
BIST 1,1836
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

İzmir Bakırçay Üniversitesi 9 Akademik Personel Alacak

İzmir Bakırçay Üniversitesi 9 Akademik Personel Alacak

İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacak olup, adayların kamu hizmetine girmede aranan genel şartlara sahip olması gerekir. Adayların özgeçmiş ve yayın listeleri ile birlikte bilimsel çalışmalarını (makale, tez, kitap vb.) kapsayan dosyalarını (profesörler için 6 takım; doçentler ve doktor öğretim üyeleri için 4 takım) ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte başvuru adresine teslim etmeleri gerekmektedir.

İlan detayları ve başvuru için gerekli belgeler www.bakircay.edu.tr adresinde yer almaktadır.

SIRANO KADROUNVANI DERECE ADET BİRİMİ BÖLÜM/ANABİLİM DALI AÇIKLAMA
1 Doçent 3 1 Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü/Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı Sosyoloji alanında doçent unvanı almış olmak. Çevre sosyolojisi ile toplumsal hareketler alanlarında kuramlar, çevreci hareketler ve medya üzerinde çalışmalar yapmış olmak.
2 Profesör 1 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Üretim hattı modelleme ve optimizasyonu ile çizelgeleme ve kapasite problemlerinin sezgisel yöntemlerle çözümüne yönelik çalışmalara sahip olmak.
3 Dr. Öğr. Üyesi 4 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü/Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı İşletme (muhasebe) alanında doktora yapmış olmak. Finansal analiz ile muhasebe ve raporlama standartları konularında çalışmalara sahip olmak.
4 Dr. Öğr. Üyesi 4 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü/Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı İstatistik alanında doktora yapmış olmak ve istatistiksel kalite kontrol araçlarının uygulamalarına yönelik çalışmalara sahip olmak.
5 Dr. Öğr. Üyesi 5 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü/Enformasyon Teknolojileri Anabilim Dalı Bilişim sistemleri alanında doktora yapmış olmak ve müşteri veri modellemesi ile web sitesi kullanılabilirliği alanlarında çalışmalara sahip olmak.
6 Dr. Öğr. Üyesi 4 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü/Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı Matematik alanında doktora yapmış olmak. İntegral denklemlerinin çözümleri ve dalga yayılımlarının modellenmesi konularında çalışmaları olmak.
7 Profesör 1 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü/Biyomedikal Mühendisliği Anabilim Dalı Radyasyon dedektör sistemleri üretimi ve yarı iletken yapıların radyasyon ile etkileşimleri konularında çalışmalara sahip olmak.
8 Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü/Biyomedikal Mühendisliği Anabilim Dalı Biyomedikal mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Kalıtımsal metabolik hastalıklara yönelik biyosensör geliştirilmesi alanında çalışmalara sahip olmak.
9 Profesör 1 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü/Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı İş zekası ve analitiği, bilişim ve yenilik ile gömülü sistemlerde yazılım/arayüz karmaşıklığı konularında çalışmalara sahip olmak.

Başvuru için gerekli belgeler:

1- Dilekçe,
2- Özgeçmiş
3- Bilimsel çalışma ve yayınlardan oluşan dosya:
-Profesör başvuruları için 1 adet fiziki dosya, 6 adet CD (PDF formatında)
-Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi başvuruları için 1 adet fiziki dosya, 4 adet CD(PDF formatında)
-Hazırlanan her CD dosyasına yayın listesi çıktısı eklenecektir.
-Profesör kadrosuna yapılan başvurularda, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 26. maddesinin 2.bendi gereği yayınlardan birinin başvuru dosyasında başlıca araştırma eseri olarak belirtilmesi gerekmektedir.
4- Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, yabancı dil belgesi; doçent ve profesörler için doçentlik belgesi (onaylı)
5- 2 adet fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş)
6- Nüfus cüzdanı fotokopisi

NOT:

1 – Başvuruda istenilen belgelerin aslı görülmesi halinde “ASLI GİBİDİR” onayı kurumumuzca yapılabilecektir.

2 – Adaylar, eser listelerini (yayın listesi) yazılı olarak teslim etmek kaydıyla, bilimsel eserlerini (makale, tez, kitap vs.) elektronik ortamda (CD, DVD veya taşıyıcı bellek) verebilirler.

3 – Doktora ve doçent unvanı yurtdışından alınmış ise denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.

İlan Başvuru Başlangıç Tarihi: 03.11.2018

İlan Son Başvuru Tarihi: 17.11.2018

* Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların ilgili fakülte dekanlığına, Doçent ve Profesör kadrosuna başvuracak adayların Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru için gerekli iletişim adresi:

İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğü

Seyrek Yerleşkesi Gazi Mustafa Kemal Mah. Kaynaklar Cad. Seyrek/Menemen/İZMİR

Tel: 0 232 493 00 00 Faks: 0 232 844 71 22 e-mail: pdb@bakircay.edu.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.