ALTIN 466,66
DOLAR 7,3683
EURO 8,7889
BIST 1,1919
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Dokuz Eylül Üniversitesi 6 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Dokuz Eylül Üniversitesi 6 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Başvuru başlangıç tarihi : 22.07.2019
Son başvuru tarihi : 06.08.2019
Ön değerlendirme açıklama tarihi : 21.08.2019
Giriş sınavı tarihi : 26.08.2019
Sonuç açıklama tarihi : 29.08.2019
Sonuçların açıklanacağı internet sitesi : www.deu.edu.tr

Başvuruda bulunacakların ilanda belirtilen başvuru başlangıç tarihi ile son başvuru tarihleri arasında ilgili birime başvurmaları gerekmektedir.
İlan edilen Araştırma Görevlisi kadrosuna atamalar 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesine göre yapılacaktır.
GENEL ŞARTLAR
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
ÖZEL ŞARTLAR
1- Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
2- Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.
MUAFİYET
Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
Dilekçe
Özgeçmiş

Öğrenim belgesi
Transkript
YDS belgesi veya Yükseköğretim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından almış oldukları puanı belirten belge
ALES belgesi
Müracaatlar şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
İnternet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
İLGİLİLERE DUYURULUR.

BİRİM/ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET NİTELİKLER
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Sosyometri Araştırma Görevlisi 6 1 Sosyoloji Anabilim Dalında doktora yapıyor olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
İslam Felsefesi Araştırma Görevlisi 6 1 Felsefe Bölümü lisans mezunu olmak. Felsefe ve Din Bilimleri alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak ve aynı alanda doktora yapıyor olmak.
Arap Dili ve Belagati Araştırma Görevlisi 6 1 İlahiyat Fakültesi lisans mezunu olmak. Arap Dili ve Belagati alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
SEFERİHİSAR FEVZİYE HEPKON UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU
Uluslararası Ticaret Araştırma Görevlisi 6 1 Uluslararası İlişkiler lisans ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. Uluslararası İlişkilerde doktora yapıyor olmak.
REKTÖRLÜK
Öğretim Görevlisi (ders verecek) 6 2 Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği veya Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü lisans mezunu olmak. Türk Dili ve Edebiyatında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.