ALTIN 466,66
DOLAR 7,3683
EURO 8,7889
BIST 1,1919
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 56 Sürekli İşçi Alacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 56 Sürekli İşçi Alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden: TÜRKİYE İŞ KURUMU (İŞKUR) ÜZERİNDEN SÜREKLİ İŞÇİ ALIM DUYURUSU
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı ve Bölge Tiyatro Müdürlükleri bünyesinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır.

 

TEŞKİLATI İLİ KADROSU NORMAL STATÜ
Merkez Ankara Şoför 6 Kişi
Merkez Ankara Temizlik 6 Kişi
Merkez Ankara Kaloriferci 1 Kişi
Taşra Ankara Şoför 2 Kişi
Taşra Ankara Temizlik 5 Kişi
Taşra Ankara Güvenlik 3 Kişi
Taşra Ankara Kaloriferci 2 Kişi
Taşra İzmir Şoför 1 Kişi
Taşra İzmir Temizlik 6 Kişi
Taşra İzmir Güvenlik 4 Kişi
Taşra İstanbul Şoför 3 Kişi
Taşra İstanbul Temizlik 2 Kişi
Taşra Bursa Şoför 1 Kişi
Taşra Bursa Temizlik 2 Kişi
Taşra Bursa Aşçı 1 Kişi
Taşra Antalya Şoför 1 Kişi
Taşra Antalya Temizlik 2 Kişi
Taşra Antalya Güvenlik 2 Kişi
Taşra Konya Temizlik 2 Kişi
Taşra Adana Güvenlik 1 Kişi
Taşra Diyarbakır Güvenlik 3 Kişi
Taşra Diyarbakır Yer Gösterici 1 Kişi

I. GENEL ŞARTLAR
1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.
2) 18 yaşını tamamlamış olmak.
3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4) Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.
5) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
6) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)
7) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak.
8) Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
9) Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.
10) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
11) İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.
12) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan – sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

II. BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI
1) Kurumumuz Merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere alınacak olan;
a. Kapıcı – Kaloriferci kadroları için önlisans düzeyindeki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
b. Aşçı kadrosu için ön lisans düzeyinde ki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
c. Yer Gösterici kadrosu için lisans düzeyinde ki 2018 KPSS P3 Puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
d. Temizlik Elemanı kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.
e. Güvenlik Elemanı kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek
aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.
f. Şoför (Yolcu Taşıma) kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.
2) Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.
3) Adaylar, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

III. BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 22/07/2019 – 26/07/2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.
IV. KURA İŞLEMLERİ

1) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekim yeri ve tarihleri daha sonra Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde yayımlanacaktır. Kura çekimi noter huzurunda merkezi elektronik ortamda yapılacaktır. Tüm başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.
Belirlenen adaylar Genel Müdürlüğümüz (www.devtiyatro.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
2) Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır.
Sözlü sınav yeri ve tarihleri Genel Müdürlüğümüz (www.devtiyatro.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınav kurulunca, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresi içinde işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

V. SÖZLÜ SINAV İÇİN BELGE TESLİM İŞLEMLERİ
Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Genel Müdürlüğümüz (www.devtiyatro.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

T.C.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DEVLET TİYATROLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
56 ADET SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI MESLEK KOLU KONTENJAN DAĞILIMI EK-1
MESLEK KOLLARI ÖĞRENİM DURUMU SINAV DURUMU KURA TARİHİ
VE SAATİ
ÖZEL ŞARTLAR TOPLAM
Temizlik Elemanı En az Lise Kura – Sözlü
Sınav
23
Kapıcı – Kaloriferci Ön Lisans KPSS-Sözlü Sınav Üniversitelerin İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Bölümünden Mezun Olmak. 3
Şoför (Yolcu Taşıma) En az Lise Kura – Sözlü Sınav D Sınıfı Ehliyete Sahip Olmak, SRC 2 ve SRC 4 Belgesine ve Psikoteknik Belgesine Sahip Olmak. 15
Güvenlik Görevlisi En az Lise Kura – Sözlü
Sınav
Silahsız Güvenlik Görevlisi Sertifikasına Sahip Olmak. 13
Aşçı Ön Lisans KPSS-Sözlü
Sınav
Üniversitelerin Aşçılık Bölümünden Mezun Olmak, Aşçılık Usta
Öğreticilik Belgesi ile MEB Onaylı Hijyen Belgesi Sahibi Olmak.
1
Yer Gösterici Lisans KPSS-Sözlü Sınav MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikasına Sahip Olmak. 1
TOPLAM 56

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.