ALTIN 466,99
DOLAR 7,3718
EURO 8,7774
BIST 1,1908
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Balıkesir Üniversitesi 9 Öğretim Görevlisi Alacak

Balıkesir Üniversitesi 9 Öğretim Görevlisi Alacak

Balıkesir Üniversitesi 9 Öğretim Görevlisi Alacak. İlanın ayrıntıları şu şekilde.

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.

GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR

1 – 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak

2 – ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3 – Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda tezli/tezsiz yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır. Tezsiz yüksek lisans mezunlarının öğretim görevlisi kadrosuna üç yıl süre ile ataması yapılır. Bu kapsamda atananların atama süresi içerisinde alanlarıyla ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlamaları şarttır. Süresi içinde alanlarıyla ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlayamayanların yeniden ataması yapılmaz.

4 – Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulu’nun eşdeğerlilik tablosu kullanılacaktır.

SINAV TAKVİMİ

İlan Yayım Tarihi : 09.10.2019
Başvuru Başlangıç Tarihi : 09.10.2019

Son Başvuru Tarihi : 23.10.2019

Ön Değerlendirme Sonucu Açıklama Tarihi : 07.11.2019

Giriş Sınavı Tarihi : 12.11.2019

Nihai Değerlendirme Sonucu Açıklama : 15.11.2019

Sonuçların İlan edileceği İnternet Sitesi : personel.balıkesir.edu.tr

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:

1 – Başvuru Formu
2 – ALES Sonuç Belgesi (Sonuç Kontrol Kodlu) 3 – Yabancı Dil Sonuç Belgesi

4 – Özgeçmiş
5 – Mezuniyet Belgesi yada Diploma örneği (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)

6 – Lisans Transkripti

7 – Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar için) 8 – Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

9 – Fotoğraf (1 adet)

10 – Çalışmışlığına Dair Belge + SGK yazısı yada resmi onaylı hizmet cetveli

11 – Bilimsel Yayınlar (Varsa)

MUAFİYET

1 – Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

2 – Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak
başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

3 – Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık
alanlarına atanacak olanlarda tezli/tezsiz yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.

AÇIKLAMALAR

1 – Adaylar son başvuru tarihi mesai bitimine kadar bu ilanın ilgili birimlerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan yada eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

2 – Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvurabilecektir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

3 – Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapmak hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı
tebligat yapılmaz.

BİRİMİ BÖLÜM/ANABİLİM DALI UNVAN ADET KAD. DER. ALES PUAN TÜRÜ
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Ebelik Bölümü Ebelik ABD Öğr.Gör. (Ders Verecek) 1 3 SAY 70 Ebelik lisans mezunu olup, Tıbbi Biyoloji ve Genetik alanında yüksek lisans yapmış olmak. Alanında en az 10 yıl tecrübeye sahip olmak.
SINDIRGI MYO Muhasebe ve Vergi Bölümü Muhasebe ve Vergi Uyg. Pr. Öğr.Gör. (Ders Verecek) 1 5 EA 70 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri lisans mezunu olup, İktisat anabilim dalında yüksek lisans yapmış olmak.
SUSURLUK MYO Gıda İşleme Bölümü
Gıda Kalite Kont. ve Analizi Pr.
Öğr.Gör. (Ders Verecek) 1 5 SAY 70 Fen Bilgisi Eğitimi alanında yüksek lisans yapmış olup; alanında en az 5 yıl deneyimli olmak.
BALIKESİR MYO Tasarım Bölümü Grafik Tasarımı Pr. Öğr.Gör. (Ders Verecek) 1 5 SÖZ 70 Geleneksel Türk Sanatları bölümü mezunu olup; Seramik anasanat dalında yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumunda ders vermiş olmak.
İVRİNDİ SAĞLIK HİZM.MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Böl. Anestezi Pr. Öğr.Gör. (Ders Verecek) 1 4 SAY 70 Sağlık Bilimleri Enstitüsü Histoloji ve Embriyoloji alanında yüksek lisans yapmış olmak.
KEPSUT MYO Mülkiyet Koruma ve Güv.Böl. Özel Güvenlik ve Koruma Pr. Öğr.Gör. (Ders Verecek) 1 4 MUAF Spor Bilimleri Fakültesi veya Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanından mezun olmak. Boks 1.kademe yardımcı antrenör belgesine sahip olup; en az 3 yıl tecrübeye sahip olmak.
EDREMİT MYO Bitkisel ve Hayvansal Üretim Böl. Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Pr. Öğr.Gör. (Ders Verecek) 1 5 SAY 70 Biyoloji alanında enzim ve protein konusunda yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumunda en az 2 dönem ders vermiş olup, alanında 5 yıl tecrübeye sahip olmak.
İnşaat Böl.
İnşaat Teknolojisi Pr.
Öğr.Gör. (Ders Verecek) 1 5 SAY 70 İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olup; Ulaştırma Mühendisliği alanında yüksek lisans yapmış olmak.
İnşaat Böl.
İnşaat Teknolojisi Pr.
Öğr.Gör. (Ders Verecek) 1 3 SAY 70 İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olup; ilgili alanda doktora yapmış olmak.

Diğer  Akademik ilanlara buradan bakabilirsiniz

Memur Hocam

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz.

Twitter’da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Facebook Sayfamız İçin Tıklayınız.

Instagram Sayfamız için Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.